Poznaj Emmę, pracownika przyszłości
Blog Gdzie kupić Kontakt

Poznaj Emmę, pracownika przyszłości

Poznaj Emmę! Zobacz jak moglibyśmy wyglądać za 20 lat, jeżeli będziemy przyjmować złą postawę przy pracy z komputerem, a stanowisko pracy nie zostanie dopasowane do naszych indywidualnych warunków fizycznych.

W 2019 roku wraz z futurystą behawioralnym i zespołem ekspertów przygotowaliśmy raport na temat tego, jaki wpływ nasze nawyki zawodowe mogą mieć w przyszłości na stan naszego zdrowia. Na podstawie raportu i wyników towarzyszącego mu badania powstała Emma - pełnowymiarowy model pracownika przyszłości. Emma uwidacznia, jak ludzkie ciało może się zmienić fizycznie i wizualnie, jeśli nie zwrócimy uwagi na ergonomię stanowiska pracy i sposób w jaki pracujemy.

Poznaj Emmę

Badania z 2019 r. pokazały, że:

  • Ponad 9 na 10 pracowników biurowych cierpi z powodu problemów zdrowotnych związanych bezpośrednio z ich miejscem pracy, a w rezultacie odczuwają pracę jako znacznie trudniejszą.
  • Pracownicy biurowi spędzają średnio 6 godzin każdego dnia siedząc za biurkiem, ponad 90% z nich uważa, że jest to zbyt długo. A 95% obawia się, że może to doprowadzić do problemów zdrowotnych w przyszłości, takich jak przygarbienie, bóle głowy i nadwaga.
  • Pracownicy biurowi już teraz uskarżają się na: zmęczenie oczu (51%), ból pleców (60%) i bóle głowy (56%) bezpośrednio związane z nieprawidłowo zaprojektowaniem miejscem pracy.
  • Co więcej, 3/4 pracowników zażywa regularnie leki, aby zmniejszyć te dolegliwości.

Dolegliwości Emmy

Na podstawie raportu z 2019 roku zleciliśmy budowę pełnowymiarowego modelu pracownika - Emmy. Emma pokazuje, jak nieodpowiednie warunki stanowiska pracy (zarówno w domu jak i w biurze) mogą prowadzić do zmian fizycznych i wizualnych. Jej dolegliwości dotyczą coraz bardziej osób pracujących obecnie w domu. Praca zdalna może nawet zwiększyć ryzyko wystąpienia dolegliwości.

Trwale zgarbione plecy
Nieprawidłowa postawa, siedzenie w nieodpowiedniej pozycji powodować ból pleców i zmęczenie szyi

Żylaki
Siedzeniem przez dłuższy czasmoże powodować problemy z krążaniem

Otyłość brzuszna
Wynik pracy w trybie siedzącym

Suche i zaczerwienione spojówki oczu
Wielogodzinne wpatrywanie się w ekran często prowadzi do bólu oczu i pogorszenia wzroku

Bóle głowy
Wynik dodatkowej presji na osiągane wyniki, nadgodzin i złej konfiguracji stanowisk pracy

Opuchnięte nadgarstki i kostki
Wynik wielokrotnego wykonywania tych samych ruchów/p>

Ziemista skóra
Od nadmiernej ekspozycji na sztuczne światło

Egzema
Związana ze stresem

Zaczerwienione przedramiona
Od ciepła laptopa

Owłosione uszy i nos, obrzęk śluzówek nosa
Przyczyną jest zła jakość powietrza

Informacje o raporcie

Raport został przygotowany przy współpracy z futurystą behawioralnym Williamem Highamemi oraz zespołem ekspertów z zakresu ergonomii, medycyny pracy i BHP. Raport pokazuje, jak ludzkie ciało może zmienić się fizycznie i wizualnie, jeśli nie zostaną podjęte kroki w celu poprawy warunków stanowiska pracy, utrzymania prawidłowej postawy czy też zwiększenia ilości aktywności fizycznej w pracy!

Zapytaj o raport

Podobnie jak wielu z nas, Emma z powodu pandemii musiała pracować z domu przez kilka miesięcy… zobacz co się zmieniło.

Fellowes zlecił przygotowanie kolejnego badania, pokazującego jaki wpływ praca zdalna ma na stan zdrowia i dobre samopoczucie pracowników. Ujawniło ono dodatkowe czynniki ryzyka. Dowiedz się więcej.

Nadszedł czas na zmiany

Zadbaj o zdrowie, komfort i wydajność w miejscu pracy. Dla Emmy jest już za późno, ale my możemy zrobić wiele, aby lepiej dbać o nasze zdrowie w pracy. Spędzamy wiele godzin w pracy siedząc przy biurku. Dzięki stanowiskom do pracy typu sit-stand, możemy zwiększyć ilość aktywności fizycznej i uniknąć problemów zdrowotnych spowodowanych siedzeniem przez dłuższy czas. Odpowiednio zaprojektowane i skonfigurowane stanowisko pracy spełniające standardy ergonomiczne pozwoli na pracę w prawidłowej postawie. Przyczynia się do zmniejszenia ryzyka urazów układu mięśniowo-szkieletowego związanych i innych chorób.

Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy muszą wziąć na siebie część odpowiedzialności za zdrowie w pracy. Przejście przez szybką ankietę online sprawdzającą ergonomię stanowiska pracy, zwiększenie aktywności fizycznej oraz regularne przerwy mogą pozwolić na uniknięcie problemów zdrowotnych.

Sprawdź swoje stanowisko pracy

Sprawdź przykładowe pakiety z produktów ergonomicznych pomagające stworzyć zdrowe i komfortowe miejsce do pracy, zarówno w biurze, jak i w domu

MOBILE

Zestaw produktów ergonomicznych wspierających pracę zdalną w domu i podczas podróży służbowych

SPRAWDŹ >

GOOD

Zestaw produktów ergonomicznych klasy GOOD wspierających pracę biurową w domu oraz firmie i podróży

SPRAWDŹ >

BETTER

Zestaw produktów ergonomicznych klasy BETTER wspierających pracę biurową w domu oraz firmie i podróży

SPRAWDŹ >

BEST

Zestaw produktów ergonomicznych klasy BEST wspierających pracę biurową w domu oraz firmie i podróży

SPRAWDŹ >

Znajdziesz nas na:

Napisz do nas:

  fellowespolska@fellowes.pl

Zadzwoń:

  +48 22 205 21 00

Jeżeli chcesz otrzymać darmowy poradnik o tym jak uniknąć problemów zdrowotnych i stworzyć komfortowe stanowisko pracy przy komputerze oraz być informowanym o nowych rozwiązaniach Fellowes, zapisz się na nasz newsletter.