Poznaj Emmę, pracownika przyszłości
Blog Zapis na newsletter Gdzie kupić Kontakt

Poznaj Emmę, pracownika przyszłości

Poznaj Emmę! Zobacz jak moglibyśmy wyglądać za 20 lat, jeżeli będziemy przyjmować złą postawę przy pracy z komputerem, a stanowisko pracy nie zostanie dopasowane do naszych indywidualnych warunków fizycznych.

W 2019 roku wraz z futurystą behawioralnym i zespołem ekspertów przygotowaliśmy raport na temat tego, jaki wpływ nasze nawyki zawodowe mogą mieć w przyszłości na stan naszego zdrowia. Na podstawie raportu i wyników towarzyszącego mu badania powstała Emma - pełnowymiarowy model pracownika przyszłości. Emma uwidacznia, jak ludzkie ciało może się zmienić fizycznie i wizualnie, jeśli nie zwrócimy uwagi na ergonomię stanowiska pracy i sposób w jaki pracujemy.

Poznaj Emmę

Badania z 2019 r. pokazały, że:

  • Ponad 9 na 10 pracowników biurowych cierpi z powodu problemów zdrowotnych związanych bezpośrednio z ich miejscem pracy, a w rezultacie odczuwają pracę jako znacznie trudniejszą.
  • Pracownicy biurowi spędzają średnio 6 godzin każdego dnia siedząc za biurkiem, ponad 90% z nich uważa, że jest to zbyt długo. A 95% obawia się, że może to doprowadzić do problemów zdrowotnych w przyszłości, takich jak przygarbienie, bóle głowy i nadwaga.
  • Pracownicy biurowi już teraz uskarżają się na: zmęczenie oczu (51%), ból pleców (60%) i bóle głowy (56%) bezpośrednio związane z nieprawidłowo zaprojektowaniem miejscem pracy.
  • Co więcej, 3/4 pracowników zażywa regularnie leki, aby zmniejszyć te dolegliwości.

Dolegliwości Emmy

Na podstawie raportu z 2019 roku zleciliśmy budowę pełnowymiarowego modelu pracownika - Emmy. Emma pokazuje, jak nieodpowiednie warunki stanowiska pracy (zarówno w domu jak i w biurze) mogą prowadzić do zmian fizycznych i wizualnych. Jej dolegliwości dotyczą coraz bardziej osób pracujących obecnie w domu. Praca zdalna może nawet zwiększyć ryzyko wystąpienia dolegliwości.

Trwale zgarbione plecy
Nieprawidłowa postawa, siedzenie w nieodpowiedniej pozycji powodować ból pleców i zmęczenie szyi

Żylaki
Siedzeniem przez dłuższy czasmoże powodować problemy z krążaniem

Otyłość brzuszna
Wynik pracy w trybie siedzącym

Suche i zaczerwienione spojówki oczu
Wielogodzinne wpatrywanie się w ekran często prowadzi do bólu oczu i pogorszenia wzroku

Bóle głowy
Wynik dodatkowej presji na osiągane wyniki, nadgodzin i złej konfiguracji stanowisk pracy

Opuchnięte nadgarstki i kostki
Wynik wielokrotnego wykonywania tych samych ruchów/p>

Ziemista skóra
Od nadmiernej ekspozycji na sztuczne światło

Egzema
Związana ze stresem

Zaczerwienione przedramiona
Od ciepła laptopa

Owłosione uszy i nos, obrzęk śluzówek nosa
Przyczyną jest zła jakość powietrza

Informacje o raporcie

Raport został przygotowany przy współpracy z futurystą behawioralnym Williamem Highamemi oraz zespołem ekspertów z zakresu ergonomii, medycyny pracy i BHP. Raport pokazuje, jak ludzkie ciało może zmienić się fizycznie i wizualnie, jeśli nie zostaną podjęte kroki w celu poprawy warunków stanowiska pracy, utrzymania prawidłowej postawy czy też zwiększenia ilości aktywności fizycznej w pracy!

Zapytaj o raport

Podobnie jak wielu z nas, Emma z powodu pandemii musiała pracować z domu przez kilka miesięcy… zobacz co się zmieniło.

Fellowes zlecił przygotowanie kolejnego badania, pokazującego jaki wpływ praca zdalna ma na stan zdrowia i dobre samopoczucie pracowników. Ujawniło ono dodatkowe czynniki ryzyka. Dowiedz się więcej.

Nadszedł czas na zmiany

Zadbaj o zdrowie, komfort i wydajność w miejscu pracy. Dla Emmy jest już za późno, ale my możemy zrobić wiele, aby lepiej dbać o nasze zdrowie w pracy. Spędzamy wiele godzin w pracy siedząc przy biurku. Dzięki stanowiskom do pracy typu sit-stand, możemy zwiększyć ilość aktywności fizycznej i uniknąć problemów zdrowotnych spowodowanych siedzeniem przez dłuższy czas. Odpowiednio zaprojektowane i skonfigurowane stanowisko pracy spełniające standardy ergonomiczne pozwoli na pracę w prawidłowej postawie. Przyczynia się do zmniejszenia ryzyka urazów układu mięśniowo-szkieletowego związanych i innych chorób.

Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy muszą wziąć na siebie część odpowiedzialności za zdrowie w pracy. Przejście przez szybką ankietę online sprawdzającą ergonomię stanowiska pracy, zwiększenie aktywności fizycznej oraz regularne przerwy mogą pozwolić na uniknięcie problemów zdrowotnych.

Sprawdź swoje stanowisko pracy

Sprawdź przykładowe pakiety z produktów ergonomicznych pomagające stworzyć zdrowe i komfortowe miejsce do pracy, zarówno w biurze, jak i w domu

MOBILE

Zestaw produktów ergonomicznych wspierających pracę zdalną w domu i podczas podróży służbowych

SPRAWDŹ >

GOOD

Zestaw produktów ergonomicznych klasy GOOD wspierających pracę biurową w domu oraz firmie i podróży

SPRAWDŹ >

BETTER

Zestaw produktów ergonomicznych klasy BETTER wspierających pracę biurową w domu oraz firmie i podróży

SPRAWDŹ >

BEST

Zestaw produktów ergonomicznych klasy BEST wspierających pracę biurową w domu oraz firmie i podróży

SPRAWDŹ >