Uchwyt do monitora na biurko - zdrowie i wygoda | Fellowes
Blog Zapis na newsletter Gdzie kupić Kontakt
Ramiona na monitory Fellowes

Dlaczego warto używać ramion na monitory?

Spędzamy coraz więcej czasu pracując na komputerze lub bezpośrednio na ekranach dotykowych. Ekran jest naszym narzędziem do pracy nie tylko w biurach ale także na halach sprzedaży, w sklepach czy przy zarządzaniu procesem produkcyjnym. Pracujemy stojąc lub siedząc. Przy jednym biurku w czasie, gdy coraz powszechniejsza staje się praca hybrydowa, często pracuje kilka osób, o różnych potrzebach i cechach fizycznych. Więcej czasu poświęcamy na współpracę, nie korzystając z wydruków, ale z danych wyświetlanych na ekranach. Zmieniający się system pracy i jego wymagania sprawia, że wiele osób szuka sposobu na poprawę swojego miejsca do pracy, zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu pracy i wygospodarowania dodatkowej przestrzeni na biurku. Takie możliwości oferują ramiona na monitory.

Korzystając z ramienia na monitor, możesz ustawić ekran tak, aby był dokładnie na pożądanej wysokości i pod właściwym kątem. Uchroni Cię to przed bólem pleców, szyi oraz zmęczeniem oczu, które powoduje ciągłe pochylanie się do przodu lub pochylanie głowy. Niezależnie od tego, czy siedzisz lub stoisz, korzystając z ramion do monitora możesz poprawić swoją ergonomiczną postawę w czasie pracy.

Dzięki ramionom na monitor możesz wygospodarować więcej przestrzeni, która jest często ograniczona na wielu biurach. Zmaksymalizuj środowisko pracy i obszar biurowy w obrębie biurka poprzez podniesienie ekranu w wolną przestrzenią, aby stać się bardziej zorganizowanym i produktywnym. Badania pokazują, że wprowadzenie drugiego monitora może zwiększyć wydajność nawet o 30% i zmniejszyć błędy w pracy nawet o 33%!

Korzyści wynikające z użytkowania ramion

Zadbaj o swoje zdrowie

Niezależnie od tego, czy siedzisz, czy stoisz, odpowiednia ergonomiczna postawa może pomóc zmniejszyć zmęczenie pleców, szyi i oczu. Korzystanie z ramion na monitor pozwala ustawić ekran dokładnie na wysokości oczu i pod odpowiednim kątem, aby zapewnić ergonomiczną pracę. Umożliwia także oszczędność miejsca na biurku.

Zwiększ produktywność

Praca na dwóch monitorach oznacza, że możesz wyświetlić więcej treści i korzystać z wielu programów jednocześnie. Przeglądając dokumenty obok siebie, możesz skrócić czas na przełączanie między dokumentami i programami.

Wprowadzenie dodatkowego monitora może zwiększyć wydajność nawet o 30% i zmniejszyć liczbę błędów nawet o 33%!

Powiększ przestrzeń pracy

Przy coraz mniejszej powierzchni biurowej użycie ramienia na monitor oznacza, że możesz zwolnić cenne miejsce do pracy, aby stać się bardziej zorganizowanym i produktywnym.

Pozbądź się plątaniny przewodów, dzięki wbudowanym systemom zarządzania okablowaniem.

Komfortowa regulacja i współpraca

Ramiona na monitory można łatwo i szybko regulować, co czyni je świetną opcją dla współdzielonych przestrzeni roboczych.

Ponadto szeroki zakres regulacji ułatwia współpracę i wymianę informacji z kolegami z pracy.

Indywidualne rozwiązania

Oferta ramion i akcesoriów do monitorów Fellowes umożliwia stworzenie idealnego miejsca do pracy, bez względu na to, czy używasz 1, 2 czy 3 monitorów, laptopa, czy po prostu masz mało miejsca na biurku.

ulotka - ramiona

Zadbaj o zdrowie, zapisz się na newsletter i pobierz poradnik „Komfortowa praca z wieloma monitorami”, w którym znajdziesz:

  1. informacje na co należy zwrócić uwagę przy organizacji swojego miejsca do pracy i ustawieniu ekranu monitora
  2. jak zmniejszyć dolegliwości bólowe
  3. jak zwiększyć komfort pracy i wydajność
  4. jak pracować z wieloma monitorami
  5. jak zwiększyć ilość miejsca na biurku i wykorzystać laptop jako dodatkowy monitor
Zapisz się >

Jak wybrać odpowiednie ramię na monitor?

ilość monitorów

1 Ilość ekranów

Niezależnie od tego, czy pracujesz z jednym czy z trzema monitorami, potrzebujesz ekranów ustawionych pionowo lub poziomo, czy dodatkowego miejsca na laptopa, Fellowes oferuje kompleksowe rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb pracowników biurowych.

Sposób montażu

2. Sposób montażu

Wybieraj spośród wolnostojących opcji montażu biurkowego lub przytwierdź ramię monitora do blatu biurka, aby uzyskać stabilniejsze mocowanie. A w przestrzeniach roboczych bez blatu lub w miejscach o ograniczonej powierzchni biurka, idealnym rozwiązaniem będzie nasze ramię do montowania na ścianie.

Możliwość regulacji położenia

3. Możliwość regulacji położenia

Opcja ramienia słupkowego umożliwia wybór wysokości statycznej dla uzyskania odpowiedniego komfortu pracy. A technologia sprężyn gazowych oferuje natychmiastową elastyczność i łatwą regulację wysokości, która doskonale nadaje się do współdzielenia ekranu, a także idealnie sprawdza się, gdy jedno biurko jest używane przez wielu użytkowników.

Wyjaśnienia specyfikacji ramię na monitor

Zgodność ze standardami VESA

Większość monitorów ma standardowe otwory montażowe, z tyłu ekranu, zgodne ze standardami VESA. VESA (ang. Video Electronic Standard Association) to organizacja, która jest branżowym punktem odniesienia używanym przez światowych producentów płaskich monitorów. Na ekranie zgodnym ze standardami VESA znajduje się kwadratowy lub prostokątny zespół 4 otworów do mocowania, z tyłu ekranu (na ilustracji obok przedstawiono przykładowe rozmieszczenie otworów montażowych wg standardu VESA).

Rozwiązania montażowe Fellowes są zaprojektowane tak, aby pasowały do standardów VESA.

nachylenie pionowe

Nachylenie pionowe

Regulacja nachylenia monitora w górę lub w dół pozwala łatwo uzyskać optymalny kąt ekranu w celu poprawy postawy i zmniejszenia napięcia w szyi.

odchylenie poziome

Odchylenie poziome

Regulacja położenia monitora poprzez odchylenie ekranu do wewnątrz lub na zewnątrz, pozwala łatwo uzyskać właściwą dla Ciebie pozycję i zmniejszyć zmęczenie oczu – szczególnie przydatna funkcjonalność w przypadku pracy z wieloma ekranami.

obrót ekranu

Obrót ekranu

Dowolność w orientacji monitora nawet do 360° – korzystaj ze swojego ekranu z łatwością w widoku horyzontalnym bądź wertykalnym.

Sposób mocowania

zacisk do biurka lub oczko

Zacisk do biurka lub oczko

Bezpieczne i stabilne - zwiększa dostępną przestrzeń na biurku.

podstawa

Wolno stojące

Proste w konfiguracji i łatwe do przenoszenia.

mocowanie do ściany

Mocowanie do ściany

Idealne rozwiązanie dla sal konferencyjnych lub miejsc z ograniczoną przestrzenią biurową.

Zakres ruchu

Sprężyna

Sprężyna gazowa

Idealne do stanowisk współdzielonych lub wymagających udostępnienia ekranu. Umożliwia szybką zmianę wysokości oraz odległości od użytkownika.

Pionowy wspornik

Pionowy wspornik

Predefiniowane ustawienie wysokości ekranu. Bardzo stabilne. Idealne rozwiązanie do stanowisk przydzielonych dla danej osoby.

Dalej nie wiesz jakie ramię na monitor
będzie dla Ciebie odpowiednie?

Skorzystaj z selektora ramion >
selektor ramion

Serie produktów

ramiona Tallo

Tallo™ i Tallo Modular™

Wybór profesjonalistów. Najbardziej zawansowane rozwiązania techniczne na rynku. Szeroka gama konfiguracji i kolorów, zapewnia idealne dopasowanie do potrzeb stanowiska.

Kup teraz
ramiona Platinium

Ramiona Platinum Series™

Seria produktów dla wymagających użytkowników. Wyposażona w przednie porty USB dla wygody pracy, oraz w sprężynę gazową ułatwiająca swobodne ustawienie i zmianę pozycji monitorów.

Kup teraz
ramiona Eppa

Ramiona Eppa

Zaprojektowane z myślą o łatwym i szybkim dostosowaniu pozycji ekranu. Ze sprężyną gazową, dzięki której płynnie i bez wysiłku zmienisz ustawienie monitora.

Kup teraz
ramiona Vista

Ramiona Vista

W pełni regulowane ramiona na pionowym wsporniku z możliwością zainstalowania ergonomicznej podstawki na laptop.

Kup teraz
ramiona Reflex

Ramiona Reflex

Kompaktowe i stabilne w pełni regulowane ramiona na jeden lub dwa monitory. Pomagają wygospodarować przestrzeń do pracy i zorganizować okablowanie przy biurku.

Kup teraz
ramiona Seasa

Ramiona Seasa

Wolnostojące ramiona dające możliwość swobodnego i ergonomicznego ustawienia monitora tam, gdzie nie jest możliwe skorzystanie z przelotki lub montaż do rantu biurka.

Kup teraz