Strefa 4 - 4 strefy ergonomiczne - Fellowes
Blog Zapis na newsletter Gdzie kupić Kontakt
Strefa 4
PRACUJ AKTYWNIE

PROBLEM

Praca przez długi czas w pozycji siedzącej ma negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia. Prowadzi do podwyższenia poziomu cholesterolu oraz wzrostu ciśnienia krwi.

ROZWIĄZANIE

Wprowadź zdrowy ruch do statycznej pracy przy komputerze, który zwiększy naszą aktywność fizyczną i poprawi komfort pracy.

Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest szkodliwe dla zdrowia. Może zwiększyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu, prowadzić do podwyższenia ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Stanowiska do pracy siedząco - stojącej Fellowes Sit-Stand Lotus™ zostały zaprojektowane tak, aby były łatwe w obsłudze, ergonomiczne, z szerokim zakresem regulacji (22 pozycje wysokości) i wytrzymałe.

Dobre praktyki czyli co to jest ergonomiczne siedzenie

Dobre praktyki czyli co to jest ergonomiczne siedzenie

Jest wiele sposobów pomagających zwiększyć aktywność w ciągu dnia. Jednym z nich jest wdrożenie systemu pracy stojąco - siedzącej: maksymalnie po godzinie pracy z komputerem w pozycji siedzącej zrób przerwę, wstań, przejdź się. Zmień ustawienie stanowiska i pracuj w pozycji stojącej nie dłużej jak 30 minut.

Zalecany optymalny cykl:

  • 45 minut w pozycji siedzącej
  • 15 w pozycji stojącej,
  • 5 minut przerwy.

Rozwiązania ergonomiczne

Seria stanowisk do pracy siedząco-stojącej Lotus™ - przekształca biurko w dynamiczną przestrzeń roboczą, dzięki której możesz pozostać aktywny fizycznie w pracy

Rozwiązanie sit-stand
  1. Mocowania do biurka Stanowiska mogą być wolnostojące lub przymocowane do tylnej części biurka
  2. Zakres regulacji Regulacja w pionie lub elastyczna regulacja TriMotion ™ (obrót o 180° u podstawy, regulacja w pionie o 90°, obrót platformy roboczej o 180°)
  3. Zarządzanie kablami System zarządzania kablami pozwala zachować porządek w miejscu pracy
  4. Piętrowa konstrukcja Zastosowanie dwóch platform zwiększa dostępną przestrzeń roboczą

Pamiętaj o 5 minutowej przerwie co godzinę pracy, zobacz nasz propozycje ćwiczeń >